kreska


sauna tarnów, saunmistrz, saunowanie, sauny, cemermonie saunowe, poprawne saunowanie, kąpiele saunowe, seanse saunowe, imprezy saunowe, spa Tarnów

Sauny - rytuały saunowe, kąpiel, okłady

W Piwnica spa&wellness mogą Państwo skorzystać z łaźni parowej lub sauny fińskiej, gdzie panuje wysoka temperatura, przy której pory skóry rozszerzają się i pozwalają na usunięcie toksyn z organizmu. Dla niektórych osób kąpiele saunowe wydają się być nudne i męczące – ale nie u nas! Odpowiednie rytuały oraz różnego typu zabiegi pielęgnacyjne w saunach sprawiają, że pobyt w nich jest po prostu przyjemnością dającą świetne efekty. Sauna to miejsce, w którym można bezkarnie poleniuchować, zamknąć oczy i wyobrazić sobie piaszczystą plażę, niebieskie morze i żar słońca na Hawajach.

ZOBACZ PEŁNA OFERTĘ



kreska


Sauny fińska - sucha sauna z przyjemnym zapachem olejków

Jest to pomieszczenie, w którym panuje bardzo wysoka temperatura ok. 100ºC, wilgotność ok. 20%, uszy pieści relaksująca muzyka, a nozdrza wypełnia przyjemny zapach olejków eterycznych oraz ziół. Regularne korzystanie z sauny pozwala na skuteczną ochronę organizmu przed przeziębieniami i grypą. Kąpiele saunowe pomagają w walce z chorobami układu oddechowego, niektórymi schorzeniami skórnymi, przyspieszają przemianę materii, oczyszczają organizm z toksyn oraz sprzyja produkcji endorfin czyli hormonu szczęścia. Sauna fińska w Piwnica spa&wellness wyposażona jest w akcesoria umilające pobyt w niej, np. drewniane podgłówki, wiadro z aromatyczną wodą do polewania kamieni, witki brzozowe i eukaliptusowe do biczowania, wachlarz itp.



sauna tarnów, saunmistrz, saunowanie, sauny, cemermonie saunowe, poprawne saunowanie, kąpiele saunowe, seanse saunowe, imprezy saunowe, spa Tarnów
kreska


sauna tarnów, saunmistrz, saunowanie, sauny, cemermonie saunowe, poprawne saunowanie, kąpiele saunowe, seanse saunowe, imprezy saunowe, spa Tarnów

Łaźnia parowa - koloroterapia, aromaterapia, zabiegi hammam

Jest to łagodna dla organizmu łaźnia, wewnątrz której panuje temperatura 43-48ºC oraz wysoka wilgotność względna 100%. Przebywanie w niej ma pozytywny wpływ na układ oddechowy, rozluźnienie mięśni, pozbycie toksyn z organizmu, usprawnienie pracy mózgu, sprawia, że skóra staje się gładka i jędrna. Łaźnia stanowi idealny wstęp do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych i masaży. W Piwnica spa&wellness w łaźni stosowana jest między innymi: koloroterapia, aromaterapia, zabiegi hammam i inne rytuały. Zasady korzystania z łaźni parowej są takie same jak w przypadku korzystania z sauny fińskiej, różnią się jedynie czasem przegrzewania organizmu – w łaźni parowej zalecany czas przebywania to 20 minut.



kreska


Sauny fińska - sucha sauna z przyjemnym zapachem olejków

Rytuały saunowe prowadzone przez saunamajstra to seanse, podczas których prowadzący w odpowiedni sposób wachluje saunowiczów ręcznikiem lub specjalnym wachlarzem rozprowadzając tym samym ciepło oraz chłód w konkretne miejsca w pomieszczeniu. Dba również o to, by w saunie panowała odpowiednia atmosfera, otoczona pożądaną nutą zapachową. Rytuały np. owocowe, polegają na nakładaniu na skórę w odpowiednich kolejnościach kosmetyków pielęgnacyjnych, które pod wpływem ciepła dokładnie ją oczyszczają, a następnie wnikają głęboko w skórę.

 • Rytuał owocowy: malina z cytryną lub pomarańcza z kurkumą (sauna fińska),
 • Rytuał czekoladowy (łaźnia parowa, sauna fińska),
 • Rozkosz we dwoje (łaźnia parowa, sauna sucha),
 • Rytuał mroźny powiew (sauna fińska),
 • Piwnica Sauna (firmowy rytuał o działaniu relaksacyjnym).





sauna tarnów, saunmistrz, saunowanie, sauny, cemermonie saunowe, poprawne saunowanie, kąpiele saunowe, seanse saunowe, imprezy saunowe, spa Tarnów
kreska


Instrukcja korzystania z sauny fińskiej:

 1. Zabiegi w saunie należy rozpocząć min.1,5 godziny po ostatnim posiłku. Przed wejściem do sauny należy umyć ciało i dokładnie osuszyć. Do sauny należy zabrać ręcznik, na którym można się położyć.
 2. Pierwsze przegrzanie (8-15minut)
  Rozpoczyna się od najniższej ławy stopniowo przechodząc na wyższe, w zależności od samopoczucia. Na ławie należy położyć się lub usiąść z ugiętymi nogami na ręczniku. W celu przystosowania układu krążenia do prawidłowego funkcjonowania w pozycji stojącej, wskazane jest w ostatnich 2 – 3 minutach przebywania w saunie przyjęcie pozycji siedzącej z opuszczonymi nogami. Wszelkie zmiany samopoczucia, wskazujące na nietolerancję kąpieli w saunie, należy traktować poważnie, włącznie z przerwaniem dalszej kąpieli. W trakcie pobytu w saunie nie wolno uzupełniać płynów, robi się to dopiero w czasie wypoczynku.
 3. Ochłodzenie
  Im wyższa temperatura panuje w saunie, tym krócej w niej przebywamy i dłużej ochładzamy organizm. Należy poddać się zimnej kąpieli: wziąć prysznic, polać się strumieniem wody – począwszy od stop do głowy. Nigdy odwrotnie. Schładzamy organizm stopniowo do momentu, kiedy poczujemy, że zaczynamy marznąć. Niewskazane jest używanie mydła. W czasie odpoczynku można pić herbatę, soki lub wodę mineralną. Ze względów bezpieczeństwa nie należy wnosić do sauny napojów.
 4. Drugie przegrzanie (10-15 minut) Wchodzimy do sauny, możemy teraz zająć drugą ławę i powtarzamy wyżej opisane czynności.
 5. Ochłodzenie
 6. Trzecie przegrzanie (10-15minut)
 7. Ochłodzenie
  Należy schłodzić organizm tak samo jak w poprzednich fazach schładzania, następnie delikatnie osuszyć oraz nawilżyć ciało balsamem. Po pobycie w saunie należy uzupełnić płyny, warto również pamiętać, że po wizycie w saunie nie zaleca się wysiłku fizycznego.